Peat

Kūdras ražotājs Pindstrup Latvia jaunā rūpnīcā Baložos investē piecus miljonus eiro

07 / 09 / 2016

Kūdras ražošanas uzņēmums SIA "Pindstrup Latvia" jaunā kokšķiedras rūpnīcā Ķekavas novada Baložos investējis piecus miljonus eiro un plāno eksporta vajadzībām ražot kūdras aizvietotāju stādu audzēšanai profesionāļiem, informēja uzņēmumā.

Kūdras ražošanas uzņēmums SIA "Pindstrup Latvia" jaunā kokšķiedras rūpnīcā Ķekavas novada Baložos investējis piecus miljonus eiro un plāno eksporta vajadzībām ražot kūdras aizvietotāju stādu audzēšanai profesionāļiem, informēja uzņēmumā.
Rūpnīcas izveidē ieguldītie pieci miljoni eiro ļaus būtiski kāpināt eksportu un kopējo gatavās produkcijas apjomu par 30%, bet uzņēmumā nodarbināto skaits palielināsies par 25 cilvēkiem. 1,2 miljonus eiro no kopējās investīciju summas veido Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piešķirtais finansējums, bet pārējais ir uzņēmuma ieguldījums.
Šī būs Baltijā pirmā rūpnīca, kas eksporta vajadzībām ražos kūdras aizvietotāju - kokšķiedru - stādu audzēšanai profesionāļiem. Kokšķiedra tiks izmantota augsnes aizvietošanai, nevis, kā ierasts, papīra vai celtniecības materiālu ražošanai. Tā kā kūdra ir ļoti lēni atjaunojams resurss, tās aizvietošana ar kokšķiedru, kas iegūstama no šķeldas, nodrošinās gan videi draudzīgāku ražošanu, gan arī radīs pievienoto vērtību.
Rūpnīcas atklāšana plānota ceturtdien, 22. septembrī, plkst. 12 Ķekavas novada Baložos, Rīgas ielā 30.
Plānots, ka pasākumā piedalīsies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), LIAA direktors Andris Ozols, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics, Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas vadītāja Ingrīda Krīgere, kā arī "Pindstrup Latvia" valdes priekšsēdētājs Simons Soe.
Kā liecina "Firmas.lv" dati, "Pindstrup Latvia'' pagājušajā finanšu gadā strādājis ar 53 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 19% pieaugums salīdzinājumā ar 44 miljoniem iepriekšējā finanšu gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa augusi par 39% - no 3,81 miljona pērn līdz 5,32 miljoniem šogad. Uzņēmuma finanšu gads ilga no 2014.gada 1.oktobra līdz 2015. gada 30. septembrim.
"Pindstrup Latvia" reģistrēts Talsos 2004. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 658 168 eiro. Tā kūdras ieguves vietas atrodas Saldus novada Lutriņu un Zirņu pagastā, Kandavas novada Vānes pagastā, Aizputes novadā, Pāvilostas novada Vērgales pagastā, savukārt kūdras pārstādes rūpnīca atrodas Ķekavas novada Baložos.
Uzņēmuma kapitāldaļas pilnībā pieder Dānijā reģistrētajai "Pindstrup Mosebrug".