Peat

Latvijas Kūdras asociācija

Latvijas Kūdras asociācija (LKA) dibināta 1996. gadā. LKA apvieno Latvijas kūdras ražotājus, ar nozari saistītos uzņēmējus un fiziskas personas, kuras sniegušas ievērojumu ieguldījumu nozares attīstības labā, kā arī pētniekus, kuri strādā purvu un kūdras izpētes jomā. Asociācijas mērķis ir veicināt Latvijas kūdras ražošanas nozares attīstību, darba vietu radīšanu un kūdras resursu racionālu, videi draudzīgu un ilgstspējīgu izmantošanu, dabas daudzveidības un purvu resursu saglabāšanu kā arī pārstāvēt un aizstāvēt biedru intereses. 

KŪDRA - VESELĪGAI PĀRTIKAI UN ZAĻAI VIDEI

Aktualitātes

Pētījums: kūdras substrātam līdz septiņām reizēm mazāka kopējā ietekme uz vidi nekā citiem substrātiem

Latvijā veikta pētījuma par substrātu dzīves cikla analīzi rezultāti publicēti ietekmīgā vides zinātņu žurnālā "Journal of Cleaner Production".

Zemes apsaimniekošanas nozares organizācijas paraksta sadarbības memorandu ar vadošajām politiskajām partijām

Latvijas Kūdras asociācija, Zemnieku saeima un Latvijas Meža īpašnieku biedrība ir parakstījušas sadarbības memorandu ar vadošajām politiskajām partijām un to apvienībām, pirms 14. Saeimas vēlēšanām, iepazīstinot ar nozaru attīstībai būtiskiem jautājumiem un pārrunājot konkrētus uzdevumus, lai nodrošinātu Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un kūdras nozarei svarīgu jautājumu izpratni un to risināšanu nākotnē.

Latvijas Kūdras asociācija ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru ir noslēgusi līgumu Nr.SKV[1]TL-2022/26 par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā pasākuma “Starptautiskā konkurētspējas veicināšana” programmas atbalstu.