Peat

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanai valsts nozīmes aizsargājamos arhitektūras pieminekļos apstiprināti deviņi projekti

25 / 07 / 2016

Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) pirmajā projektu atklātajā konkursā "Siltumnīcefektu gāzu (SEG) emisiju samazināšana valsts nozīmes aizsargājamos arhitektūras pieminekļos" finansējuma saņemšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apstiprinājusi deviņus projektus.

No atbalstītajiem projektiem apstiprināti divi, kuros pieprasītais finanšu instrumenta līdzfinansējums ir virs 500 000 eiro, un septiņi projekti, kuros pieprasītais finanšu instrumenta atbalsts ir līdz 500 000 eiro, aģentūru LETA informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Laura Jansone.
Katrā projektu grupā tika veikta iesniegto projekta iesniegumu izvērtēšana pēc Ministra kabineta noteikumos paredzētajiem kvalitātes kritērijiem. Ņemot vērā to, ka konkursā kopējais pieprasītais līdzfinansējuma apmērs bija lielāks par pieejamo, tika atbalstīti projekti ar visaugstāko kopējo kvalitātes kritēriju punktu kopsummu.
Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta mērķis ir tādu energoefektivitātes pasākumu īstenošana, kas samazina enerģijas patēriņu un oglekļa dioksīda emisijas valsts nozīmes aizsargājamos arhitektūras pieminekļos, veicot to pārbūvi, atjaunošanu vai vienkāršoto fasādes atjaunošanu, tādējādi ne tikai uzlabojot un atjaunojot ēku kultūrvēsturisko vērtību, bet arī radot paraugu citiem šādu ēku apsaimniekotājiem, kas vēlas arhitektūras pieminekļos īstenot līdzīgus pasākumus.
Kopumā projektu grupā ar pieprasīto EKII līdzfinansējumu virs 500 000 eiro tika iesniegti pieci projektu iesniegumi, savukārt grupā līdz 500 000 eiro tika saņemti 14 projektu pieteikumi.
LETA